כתבו עלינו

פלסטו-ווק משיקה את מארז ה"קריסטל האטום" - עיתון "קרוב לצלחת" - יולי 2015

"פלסטו-ווק לא מפסיקה לחדש ומשיקה את המארז "קריסטל אטום".

חברת פלסטו-ווק, החברה המובילה בארץ לייצור אריזות פלסטיק בשיטת הטרמופורמינג הקלאסית, משיקה בימים אלה את מארז הקריסטל האטום, שמשווק החל מהחודש לכלל קונדיטוריות הגורמה ברחבי הארץ. המארז מהווה תוספת מרעננת ומסקרנת מאוד לקולקציית האריזות הנרחבת של החברה והשקתו מציינת נדבך נוסף בהרחבת פעילות החברה, בתחום הגורמה.

מארז הקריסטל האטום מהווה אריזה איכותית ביותר בכל הפרמטרים האפשריים: חומר בשקיפות קריסטלית, עובי וקשיחות גבוהים ביותר ועיצוב נקי וייחודי.

אבל הדובדבן האמיתי והחידוש שבמארז, היא האטימות וההרמטיות הגבוהה, שהוא מאפשר. האטימות שנוצרת בסגירה, מאפשרת חיי מדף ארוכים יותר גם בקונדיטוריה עצמה וגם בבית הלקוח לאחר הפתיחה הראשונית (זאת בשונה ממארזים אחרים בקטגוריה שאינם מאפשרים זאת) – כפי שבחברת פלסטו-ווק מציינים: "יש חשיבות גבוהה שהעוגיות תהיינה טריות גם כשהן יושבות בבית הלקוח, לאחר הפתיחה הראשונית – הלקוח תמיד יזכור את הביס האחרון ולא את הביס הראשון, אם הביס הזה יהיה בעוגייה יבשה שהתייבשה על המדף בבית, הסיכוי שהלקוח יחזור לרכוש יקטן, זאת במיוחד שמדובר בעוגיות גורמה שהציפייה מהאיכות שלהן הינה גבוהה ביותר…"

פלסטו-ווק מספקת הצצה לדור האריזות היוקרתי לעוגות הפס - "קרוב לצלחת" - אוגוסט 2015

באופן חריג, פלסטו-ווק מספקת לנו הצצה ראשונית לליין מארזי ה"לוקסוס", מהיפים יותר שראינו לאחרונה… המארז עצמו יושק בשבועות הקרובים.

בפלסטו-ווק טוענים שהוא לא רק יפה, אלא גם פרי פיתוח מוקפד שעליו עבדו מהנדסי ומעצבי החברה, בכדי לייצר פתרון מושלם מבחינות רבות נוספות, כגון חוזק אידאלי לשמירת העוגה, נראות מהפרונט ומהצדדים, אפשרות להוספת גרפיקת לקוח, נוחות לקוח בכל הקשור לחיתוך העוגה באריזה ושליפת פרוסת העוגה ממנה (בעיה קשה שמאפיינת מארזים ישנים, שניסו לשלב קרטון ופלסטיק) והמארז מאפשר אבטחת פתיחה.

ליין ה"לוקסוס" משלב קרטון ופלסטיק באופן ייחודי, שמציג את העוגה בחלון ראווה מפתה ויוקרתי. מידות המארז מקבילות למידותיו של מארז ה"אולימפוס" הפופולארי. בפלסטו-ווק גם הספיקו לרשום על המארז פטנט ומדגם רשום.

בכל מקרה, אני בטוח שיהיה מעניין לראות אותו על המדפים עם העוגות, אבל כולנו נצטרך להיעזר בעוד קצת סבלנות.

פלסטו-ווק משיקה מארז נוסף בסדרת מארזי ה"זיפר", המצליחה - עיתון "קרוב לצלחת" - מאי 2015

חברת פלסטו-ווק, החברה המובילה בארץ לייצור אריזות פלסטיק בשיטת הטרמופורמינג הקלאסית, משיקה בימים אלו קו מארזים חדש בסדרת מארזי ה"זיפר" המצליחה, בשם "יובל זיפר".

סדרת ה"זיפר" הינה סדרה של מארזים ייחודיים, בעלי אבטחת פתיחה חדשנית, המובנית בתוך המארז עצמו. הפטנט מאפשר יצירת אבטחת פתיחה ללא צורך ושימוש במכונת אטימה, בפוייל, חבק וכוח אדם נוסף, על מנת לייצר אבטחת פתיחה. סגירת המארז הינה פשוטה, מהירה, נוחה וחשוב מכך, המארז שומר על רמת ההרמטיות גם לאחר שהלקוח פתח את הסגירה המיוחדת – הדבר אינו קיים בשיטת האריזה הישנה, המבצעת שימוש בפוייל ובמכונת ההלחמה. כמו כן, פתיחת המארז ע"י הלקוח תתאפשר על ידי קריעת הלשונית ובכך קריעת אבטחת הפתיחה.

סדרת ה"זיפר", שהושקה רשמית לראשונה לפני כשנה, עם מארז ה"פרמיום זיפר" העגול, גרפה הצלחה רבה ונמצאת כיום בשימוש נרחב בקרב יצרני המאפים והעוגיות המובילים בארץ. כחלק מהצלחת המארז וכתוצאה מגידול אינטנסיבי כללי במכירות החברה, פלסטו-ווק, בימים אלה, מרחיבה את מערך היצור שלה בקו ייצור חדש ונוסף.

שחר לוי, מנכ"ל פלסטו-ווק, מציין כי "מארז ה'זיפר' מציג חדשנות משמעותית בתחום כאשר מחד, הוא מאפשר ליצרנים להשתחרר ממכונת האטימה המסורבלות, היקרות והבעייתיות ומאידך, הוא מייצר אטימות גם לאחר קריעת אבטחת הפתיחה, בבית הלקוח. הרי יש חשיבות גבוהה שהעוגיות תהיינה טריות גם כשהן יושבות בבית הלקוח, המשפט שאני תמיד אומר הוא: 'הלקוח תמיד יזכור את הביס האחרון ולא את הביס הראשון', אם הביס הזה יהיה בעוגייה יבשה, שהתייבשה על המדף בבית, באריזה שפוייל האטימה שלה נקרע – הסיכוי שהלקוח יחזור לרכוש יקטן. במארזי ה'זיפר' האטימה המקורית תישאר גם לאחר הפתיחה".

פלסטו-ווק הרחיבה את סדרת מארזי ה- KTR, למאפים ולסלטים - בעיתון "אריזה" - יוני 2015

כתבה בעיתון "World Patent & Trademark News"

כתבה בעיתון "אריזה"

כתבה בעיתון "מזון"

כתבה בעיתון "מזון"

לעזרה/לייעוץ מקצועי מלאו פרטים

* שדה חובה