איכות הסביבה / קיימות בפלסטו-ווק

אנו חלק מפתרון בעיית הפלסטיק!

כנגזרת מתפיסת עולמה של הנהלת פלסטו-ווק ובשונה מחברות מקבילות בתחום, כ- 99% ממארזי פלסטו-ווק מיוצרים מחומר ממוחזר (מאושר למגע עם מזון ובאיכות גבוהה), הנאסף ממקורות שונים, בניהם מחזור בקבוקים מנקודות האיסוף. בכך, פלסטו-ווק תורמת תרומה משמעותית לתהליך המחזור ולוקחת חלק משמעותי בפתרון הבעיה.

 

הידעת?!

למה אריזות הפלסטיק מסוג (PET (Polyethylene Terephthalate – סימון מחזור 1 (החומר העיקרי בו, אנו בפלסטו-ווק, משתמשים בתהליך הייצור) הן ידידותיות יותר לסביבה, בהשוואה לאופציות האחריות הקיימות בשוק?

 • המדד העיקרי והחשוב, המקובל בעולם, לבחינת רמת הידידותיות לסביבה של אריזות שונות הוא מדד ה- Carbon Footprint ("תביעת רגל פחמנית" – עד כמה המארז, בתהליך הפקתו, עד הגעתו ללקוח מייצר פחמן מזיק לאטמוספרה). עפ"י מדד זה מארזי ה- PET מדורגים במקום גבוה, אפילו מעל אריזות מתכלות שונות וכמובן שמעל אריזות קרטון, אריזות קלקר, אריזות זכוכית ופח.
 • הפקת אריזות הפלסטיק מסוג PET מושתת על שימוש במשאבים שעצם ניצולם התקין, אינו פוגע בטבע ובסביבה (הפלסטיק הוא תוצר של נפט). מאידך, הפקת אריזות הקרטון מושתת על ניצול משאבי טבע חשובים ביותר וניצול זה פוגע משמעותית בסביבת כדור הארץ – הקרטון, כמובן מופק מעצים.
 • אריזות ה -PET ניתנות למחזור בקלות וללא נזק סביבתי. לכן, עידוד המחזור והדגשת חשיבות העניין, ע"י כתיבת מספר דברים בנושא על מדבקת הלוגו שלכם, יכולה כמובן לעזור.
 • מערך האיסוף והמחזור של אריזות פלסטיק מסוג PET (נקודות האיסוף שכולנו מכירים) הוא מערך המחזור הגדול והמשמעותי ביותר בארץ.

 

פעולות נוספות שאנו עושים כחלק מתפיסתנו הסביבתית

ראשית, אנו בפלסטו-ווק מודעים לחשיבות איכות הסביבה וההשפעה הרבה שיש לה על חיינו. על כן, אנו מחויבים לעשות את המרב והמיטב, כדי לאפשר וליצור שימוש סביבתי יותר וירוק יותר, הן בהיבט המארז הסופי והן בהיבט תהליכי הייצור ופעיליות החברה, השונות.

 • אנו עובדים עם חומרים הניתנים למחזור ומייצרים מארזים הניתנים למחזור בפינות המחזור הפזורות ברחבי הארץ – מחזור המארזים שלנו מהווה פתרון נוח, יעיל ומיטבי, במטרה לשמור הסביבה.
 • עיקר הייצור והאריזות של החברה הינו על בסיס חומרים ממחוזרים (המיועדים לשימוש במזון) – בכך אנו עוזרים לבצע שימוש חוזר באריזות ותורמים לצמצום הפסולת.
 • עמידה בתקני איכות הסביבה עפ“י החוק הישראלי.
 • בחברה מיושמת מדיניות מחזור, בפעילות היומיומית – שאריות חומרי הגלם מהייצור נשלחות למחזור.
 • החומרים העוברים בתהליך הייצור והמוצרים, אותם אנו מייצרים, יעמדו בסטנדרטים הישראליים, לשמירת איכות הסביבה.
 • שאיפה לשיפור מתמיד במדדי איכות הסביבה.
 • מתן מידע נאות והדרכה לבעלי עניין (הנהלה, לקוחות, עובדים ורשויות).

 

מחזור האריזות שלנו הינו פתרון מיטבי לשמירה על הסביבה – אנא מחזרו ועודדו מחזור

כחלק מאחריותה הסביבתית / חברתית, פלסטו-ווק התקשרה עם תאגיד המחזור ת.מ.י.ר המוכר על ידי המשרד להגנת הסביבה ופועל להסדרת הטיפול באריזות, התשע"א – 2011 ("חוק האריזות"). באופן פעילות זו, פלסטו-ווק מאפשרת צמצום פסולת האריזות, מונעת את הטמנתה ומעודדת שימוש חוזר באריזות וכך עוזרת להגיע ליעדי המחזור הקבועים בישראל.

 

לעזרה/לייעוץ מקצועי מלאו פרטים

* שדה חובה