פטנט ה"זיפר" – למה הוא טוב יותר מהשאר?

הסבר כללי על הפטנט ה"זיפר"

סדרת ה"זיפר" הינה סדרה של מארזים ייחודיים, בעלי אבטחת פתיחה חדשנית, המובנית בתוך המארז עצמו. הפטנט מאפשר יצירת אבטחת פתיחה ללא הצורך ושימוש במכונת אטימה, בפוייל, חבק וכוח אדם נוסף, על מנת לייצר את אבטחת הפתיחה.

סגירת המארז הינה פשוטה, מהירה, נוחה וחשוב מכך – המארז שומר על רמת ההרמטיות המקורית גם לאחר שהלקוח פתח את הסגיר המיוחדת – הדבר אינו קיים בשיטת האריזה הישנה, המבצעת שימוש בפוייל ובמכונת ההלחמה. כמו כן, פתיחת המארז ע"י הלקוח הסביר תתאפשר על ידי קריעת הלשונית ובכך קריעת אבטחת הפתיחה.

 

 

סדרת ה"זיפר" מהווה סדרה מובילה בקטגוריה, הסדרה קיבלה לאחרונה את האישור הסופי והודעת קיבול בעניין הפטנט, על ידי משרד הפטנטים הישראלי, ובעצם הוגדרה כמארז אבטחת פתיחה בעל שיפורים מבניים בולטים, בהשוואה לשאר המארזים מסוגו, הקיימים בשוק. כמו כן, בית המשפט ציין בהחלטה שלו כי "…באמצעות פטנט ה"זיפר" של חברת פלסטו-ווק בע"מ העונה על כל דרישות החוק והתקן באופן שהמחדל הוסר לחלוטין…" בכך בעצם, בית המשפט, נותן תוקף משמעותי לחוקיות המארז ולהגנה מתביעות עתידיות.

להחלטת בית המשפט המלאה, כפי שפורסמה, בעניין העמידה בתקן הנדרש של אבטחת הפתיחה מסוג "זיפר" של פלסטו-ווק – לחץ כאן

מעבר לכך – כל מארז מסדרת פטנט ה"זיפר" מגוביה בחוות דעת ספציפית של עורך דין מומחה בתחום.

בשל העובדות הנ"ל, לקוחות פלסטו-ווק יכולים לישון בשקט כאשר הם משתמשים במארז, מאחר והם מוגנים טוב יותר מתלונות, בעיות ותביעות עתידיות, בעניין הפתיחה הניכרת.

כמו כן, מארזי ה"זיפר" מציגים חדשנות משמעותית בתחום, כאשר מחד הם מאפשרים ליצרנים להשתחרר ממכונות האטימה המסורבלות, היקרות והבעייתיות ומאידך, הם מייצרים אטימות גם כשהן יושבות בבית הלקוח. המשפט שאנו תמיד אומרים הוא: 'הלקוח תמיד יזכור את הביס האחרון ולא את הביס הראשון', אם הביס האחרון הזה יהיה בעוגייה יבשה, שהתייבשה על המדף בבית, באריזה שפוייל האריזה שלה נקרע – הסיכוי שהלקוח יחזור לרכוש יהיה קטן'. כמובן שבמארזי ה"זיפר" האטימה המקורית תישאר גם לאחר הפתיחה הראשונית.

לפרטי השוואה נוספים בעניין יתרונות מארז הזיפר על פני מארזים אחרים – לחץ כאן

 

למה פטנט ה"זיפר" מקנה לך שקט נפשי?

 1. המארז היחיד מסוגו, בעל האישורים המקיפים ביותר, באשר להתאמה לדרישות החוק, בעניין הפתיחה הניכרת.
 2. מונע "פתיחה ספונטנית / אקראית" – כזו המתרחשת תוך כדי השינוע ועד ההגעה למדף בסופר וגורמת לחזרות ולביטול עיקרון הפתיחה הניכרת, זאת בזכות אלמנט הפתיחה המבוסס על שני צירים (למעלה וימינה), במקום על ציר וכיוון פתיחה אחד.

    בתמונה למעלה: ניתן לראות מארז אחר, שנמצא פתוח בסופרים, מאחר ואינו מונע את הפתיחה האקראית, בשינוע.
 3. לאחר הפתיחה, הלשוניות אינן מתנתקות מהמארז (אינן נשארות ביד), השונה ממארזים מקבילים בתחום – בהם הדבר מהווה בעיה קשה:
  3.1. בשונה מה"זיפר", הלשוניות המנותקות הינן חדות ושקופות – לכשעצמן, הן מהוות סיכון גבוה לבטיחות המזון וסכנה לחנק ופציעה (במיוחד לילדים קטנים ולאנשים מבוגרים).
  3.2. בשונה מה"זיפר", התנתקות הלשוניות יכולה ליצור סכנת שבר (מאחר ולשונית כזו בנויה על שני פסי קריעה מקבילים – כל סדק, אפשרי, ייפגש עם קו קריעה מקביל וייצור שבר) – סיכון גבוה לבטיחות המזון וסכנה לחנק ופציעה.
  3.3. בשונה מה"זיפר", ההתנתקות הלשוניות, כמובן, מייצרת פסולת נוספת לטיפול ומטרד ללקוח.
 4. המארז נפתח בפעולה אחת, במקום במספר פעולות.
 5. איכות ללא פשרות – שימוש בחומרים ובשיטות יצור מהמתקדמות בשוק, במטרה לאפשר שימוש איכותי ובטיחותי.
 6. הלשוניות הינן קטנות ואסטטיות – אינן פוגעות בעיצוב המארז ובשטח התפעולי שהוא מייצר.
 7. מארז ה"זיפר" אינו מצריך שימוש במכונה, פוייל, או חבק וכוח אדם נוסף כדי ליצור אבטחת פתיחה.

 

בתמונה למעלה: מארז ה"ריבועית זיפר" של פלסטו-ווק.

לעזרה/לייעוץ מקצועי מלאו פרטים

* שדה חובה